Sağlık Bakanlığına 22 bin personel ataması yapılacak
Sağlık Bakanlığına 22 bin personel ataması yapılacak
05 Ağustos 2016 Cuma - 14:59
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-bakanligina-22-bin-personel-atamasi-yapilacak

Türkiye Varlık Fonu kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısında, Sağlık Bakanlığına 22 bin personel ataması çıktı.

Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile atama bekleyen sağlık personeline müjdeli haber geldi.

Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Kanun tasarısının 47. maddesinde, 4924 sayılı Kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli personelden kadroya geçenler sebebiyle iptal edilmiş sayılan 10.827 sözleşmeli kadronun yeniden kullanılmasına ve bu suretle personel temininde güçlük çekilen yerlerde toplam 22 bine kadar sözleşmeli personel istihdamını içeren kanun tasarısı TBMM'ye gönderildi. Kanun yasalaştıktan sonra Bakanlığın ilana çıkması bekleniyor.

 

Metnin Aslı İçin Tıklayınız.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.