İntibak zammı için tarih netleşti!
İntibak zammı için tarih netleşti!
31 Temmuz 2014 Perşembe - 12:19
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
intibak-zammi-icin-tarih-netlesti

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı kapısını açacak karar, 10 Kasım'da Ankara 8. İş Mahkemesi'nde verilecek.

Milyonlarca emekli,intibak umudu taşıyor. 2000 yılından önceemekli olanlar gibi, bu tarihten sonraemekli olanlara da intibakzammı yapılması beklentisi var. 2000 yılı ve sonrasındaemekli olanlar, intibak için Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nin vereceği kararı bekliyor.

Takvim'in haberine göre, karar, 10 Kasım'da açıklanacak. Eğer mahkeme olumlu karar verirse, 2000 yılı ve sonrasındaemekli olanlara intibak zammı kapısı açılacak. İntibak davasını İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) açmıştı. Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nde görülen davada kararın 30 Haziran'da açıklanması bekleniyordu. Ancak bilirkişi raporu yetişmeyince, mahkeme davayı karar için 10 Kasım'a erteledi. Bilirkişi raporunun 7 ayda hazırlanamamasına tepki gösteren emekliler, şimdiden 10 Kasım'da verilecek karara kilitlendi.

BİLİRKİŞİYE TEPKİ

Emekliler, "Mahkeme kararının olumlu çıkacağı konusunda umutluyuz. 2000 yılından önceemekli olan yaklaşık 2 milyon kişi intibak zammı aldı. Sıra bizde" dedi. "Bizim en önemli gündemimiz intibak" ifadesini kullanan emekliler, bilirkişiye tepkilerini de şöyle dile getirdi: "Aylardır intibak kararını bekliyorduk. Ne hazırlanamaz rapormuş. 7 ayda bir rapor hazırlanmaz mı? Bu yazı sevinçle geçirecekken, yine beklemeye koyulduk."

ÖLÜYE EMEKLİ MAAŞI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), S.A. isimli vatandaşınemekli maaşı alan D.Y. isimli bir vatandaşla ilgili ısrarlı ihbarları üzerine iz sürdü ancak yine de işin içinden çıkamadı. Kurum D.Y.'nin nüfus kayıtlarını inceledi, öldüğüne dair herhangi bir kayda ulaşamadı.SGK yaptığı incelemeler sonucunda 'D.Y yaşıyor' sonucuna vardı ancak S.A.'nın ihbarlarının devam etmesi, yeniden kafaları karıştırdı. SGK şimdi D.Y.'nin ölüp ölmediği bulmak için müfettişleri harekete geçirdi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.