Ekmeleddin İhsanoğlu'nu sadece 4 kişi biliyordu
Ekmeleddin İhsanoğlu'nu sadece 4 kişi biliyordu
17 Haziran 2014 Salı - 09:37
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Gündem
,
Politika
)
20953 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ekmeleddin-ihsanoglu-nu-sadece-4-kisi-biliyordu

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu oldu, adayı sadece 4 kişi biliyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte ortak Cumhurbaşkanı adayı olarak eski İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ismini açıkladılar.

İki liderin, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday olacağı bilgisini en yakın kurmaylarından bile sakladığı, bu ismi iki partide liderler dışında toplam 4 kişinin bildiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu ismini parti kurmaylarından bile saklamış. Yakınında sadece 2 kişinin bildiği isim ‘kozmik bilgi’ olarak saklanmış.

Kılıçdaroğlu 12 Haziran günü İstanbul’a gittiğinde İhsanoğlu ile bir araya gelerek önerisini iletmiş. Kılıçdaroğlu,  “Görüşüp onayını aldınız mı” sorusu üzerine şunları söyledi:
-“İstanbul’da görüştük. Yeterince uzun bir görüşme oldu. Bu tür ciddi konularda onay alınmadan adım atılması doğru olmaz. Kendilerinin onayını aldık.”
 

MHP DE AYNI İSMİ KONUŞMUŞ

Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu ismini daha önce Bahçeli ile görüşmemiş. Ancak MHP kaynakları, İhsanoğlu isminin MHP içinde de konuşulduğunu doğruladı. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ile görüşmede bir mutabakat sağlandığını, artık MHP’nin başka bir aday aramayacağını vurgulayarak şunları söyledi:

-“Artık her halukârda hazırlıklara başlayacağız. Yola çıkarken ‘Büyük Uzlaşma’ dedik. Bunu sağlamak için büyük çaba harcadık. ‘Bir partinin değil, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olsun, herkesi kucaklasın’ dedik. Toplumun bütün kesimleriyle görüştük, görüşlerini aldık. Bu kadar hassas davrandık. Artık herkese görev düşüyor.”
Kaynak: Hürriyet

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.