e-sağlık uygulamalarının ve yeni teknolojilerinin gelişimi için 'Simülasyon Merkezi' kuruldu
e-sağlık uygulamalarının ve yeni teknolojilerinin gelişimi için 'Simülasyon Merkezi' kuruldu
19 Ekim 2012 Cuma - 14:52
A1
A2
A3
A4
Sağlık Bakanlığı-SGK
33502 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
e-saglik-uygulamalarinin-ve-yeni-teknolojilerinin-gelisimi-icin-simulasyon-merkezi-kuruldu

Sağlık Bakanlığı E-Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde, e-sağlık uygulamalarının ve yeni teknolojilerinin gelişimine destek olmak amacıyla simülasyon merkezi oluşturuldu.


T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü

 

Sayı: B.10.0.SBS.0.77.00.00/
Konu: Simülasyon Merkezi

 

E-Sağlık Daire Başkanlığımız bünyesinde, e-sağlık uygulamalarının ve yeni teknolojilerinin gelişimine destek olmak amacıyla aşağıda belirtilen adreste simülasyon merkezi oluşturulmuştur.

Sağlık bilişimi alanında faaliyet gösteren firmalar, ürünlerini simülasyon merkezinde sunabilecektir. Başvuru için Kayıt Tescil Sistemine kayıt olma zorunluluğu vardır.

Başvurular, firmaların Kayıt Tescil Sistemine kayıt durumu, sunmak istedikleri ürünlerin Bakanlığımız e-sağlık politikalarına uygunluğu ve başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.

Başvuru sonucunda olumlu olarak kabul edilen başvuru sahipleri, sunacakları proje planı ve yapılacak protokol kapsamında ürünlerini merkezimizde belirtilen tarihler arasında sunma imkânına sahip olacaklardır.

Başvuru formu ve konu ile ilgili duyurular http://www.e-saglik.gov.tr adresinde bulunan Simülasyon Merkezi linkinde yayınlanacaktır.

Tüm ilgililere duyurulur.

 

Dr. Ünal HÜLÜR
Daire Başkanı

 

ADRES:
Çağrı Merkezleri Yönetim ve Eğitim Merkezi (ÇAYEM)
Aziziye Mah. Kırkpınar Sok. No: 20 Çankaya/Ankara

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.