Akademisyenler de icap nöbeti ücreti alabilecek
Akademisyenler de icap nöbeti ücreti alabilecek
26 Aralık 2016 Pazartesi - 16:18
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
akademisyenler-de-icap-nobeti-ucreti-alabilecek

Denizli Tabip Odası’nın akademisyen hekimlerin tutmuş oldukları icap nöbeti ücretleri için yargıya taşıdığı dava sonuçlandı

Denizli Tabip Odası’nın; idarenin kurumlarında görev yapan ve odalarına kayıtlı bulunan öğretim görevlilerine, tuttukları icap nöbetleri nedeniyle ücret ödenmesi için açtığı dava sonuçlandı.

Denizli İdare Mahkemesi 2016/1599  karar no ile “aynı zamanda uzman tabip olan akademik personele de 657 sayılı kanunun Ek 33. maddesi kapsamında icap nöbeti ücreti ödenmesi gerektiği” yönünde karar verdi.

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Gökhan Önem, Medimagazin’e yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

‘’Bilindiği gibi üniversitelerde görev yapan akademisyen hekimler tutmuş oldukları icap nöbetlerinin ücretini alamıyorlardı. Denizli Tabip Odası olarak,  Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesine, akademisyenlere icap nöbet ücreti ödenmesi için yaptığımız başvuruya olumsuz yanıt alınması üzerine konuyu yargıya taşımıştık. 

Denizli İdare Mahkemesi 2016/1599 karar no ile “aynı zamanda uzman tabip olan akademik personele de 657 sayılı kanunun Ek 33. maddesi kapsamında icap nöbeti ücreti ödenmesi gerektiği” yönünde karar vermiştir.’’

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.