AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Resmen Açıkladı
AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Resmen Açıkladı
01 Temmuz 2014 Salı - 12:00
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Politika
)
Paylaşım
23888 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ak-parti-cumhurbaskani-adayi-resmen-acikladi

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayını ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenen programla açıklandı.

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı resmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. 

Erdoğan'ın adaylığı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından ilan edildi. Şahin, Başbakan Erdoğan'ın tüm AK Parti milletvekillerinin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı gösterildiğini açıkladı. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin adayı açıklamak üzere kürsüye geldi. Şahin konuşma yaptı:

AK PARTİ CUMHURBAŞKANI ADAYI ERDOĞAN

"2007 yılında 10. cumhurbaşkanının görev süresi dolmuştu. TBMM 11. cumhurbaşkanını seçecekti. Biz AK Parti olarak yasalara uygun şekilde nazırlıklarımızı yapmıştık. Hçbir dönemde öne sürülmeyen şartlar bizim için öne sürüldü. Hukuk ayaklar altına alındı, ideoloji huku önünde yer aldı. Hukuksuzluğa boyun eğmedik ve derhal milleimize gittik. Milletimiz bizi daha güçlü şekilde meclise getirdi. 11. cumhuraşkanını seçtik ve ardından referanduma gittik. yüzde 70 oyla milletimiz onayladı. 

Halkın belirleyeceği seçime hazırlanıyoruz. AK Parti olarak uzun aday tespit süreci yaşadık.  Hemen her kesimle istişarelerde bulunduk. STK'ların siyasi partilerin görüşlerini aldık. Milletin reisi cumhur olarak göstermek istediği ismi nihayet tespit ettik. Tüm milletvekili arkadaylarımızın ittifakıyla imzalarıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. 12. cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyoruz. "

Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından Erdoğan'ın hayatını konu alan sinevizyon gösterisi ekrana geldi.

EMİNE ERDOĞAN'IN DUYGUSAL ANLARI

Saygı duruşunun ardından İstiklal marşı çalındı. Daha sonra Başbakan Erdoğan'ın çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterisi türkü eşliğinde sunuluyor. Emine Erdoğan'ın gösteriyi izlerken ağladığı görüldü.

Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan salona gelen davetlileri selamladı. Erdoğan ve kabine üyeleri protokoldeki yerini aldı. 

Başbakan Erdoğan. makam aracıyla salona saat 11.27 itibariyle giriş yaptı. Salon ve çevresinden dombıra müziği çalındı.

4 BİN DAVETLİ

AK Parti cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı tanıtım toplantısına katılmak üzere, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi önünde toplanmaya başlayan davetliler, saat 09.30 itibariyle salona alınmaya başlandı.

Salona girişler, davetli ve basın mensuplarına dağıtılan farklı renklerdeki kartlar baz alınarak farklı koridorlardan yapıldı.

Toplam 4 bin davetlinin katılacağı ve yaklaşık 250 gazetecinin akredite olduğu toplantı için emniyet güçleri de bina çevresinde ve Söğütözü güzergahındaki yollar üzerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Güvenlik tedbirleri kapsamında, toplantının yapılacağı salonda, Başbakanlık koruma ekibinden toplam 180 personel görev yaptı.

İNGİLİZCE VE ARAPÇA ÇEVİRİ

İngilizce ve Arapça'ya çevirinin de yapılacağı programın koordinasyonu için AK Parti'den 70 kişiyi görevlendirildi.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASI VE 3 BOYUTLU GÖRSEL SUNUM

Öte yandan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını salonda yer alan büyük bir AK Parti logosunun altında gerçekleştirecek. Toplantıda, AK Parti icraatlarını anlatan 3 boyutlu görsel bir sunum yapılacak.

NASIL AÇIKLANACAK? ÜÇ FARKLI SENARYO

Adaylığın nasıl açıklanacağı üzerine üç farklı senaryo konuşuluyor Ankara kulislerinde.

1. Senaryo: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından aday açıklanacak.

2. Senaryo: AK Parti sinevizyon gösterisi hazırladı. Sinevizyon gösterisinin içerisinde AK Parti'nin adayı açıklanacak.

3. Senaryo: En geç AK Partili iki üye biri kadın biri erkek üye tarafından bu aday duyurulacak.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.