Müezzinoğlu'ndan bitkisel ürün açıklaması!
Müezzinoğlu'ndan bitkisel ürün açıklaması!
12 Aralık 2013 Perşembe - 09:08
A1
A2
A3
A4
Sağlık Bakanlığı-SGK
17733 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
muezzinoglu-ndan-bitkisel-urun-aciklamasi

Müezzinoğlu: "Bu ürünlerin endikasyonun ötesindeki herhangi bir reklam ya da tanıtım yaptıklarında bir yıllık cirolarının 5 misline kadar bir cezai müeyide uygulanacağını açıkladı

Sağlık Bakanlığı Mehmet Müezzinoğlu, bitkisel ürünlerin internetten satışı ile ilgili olarak konuştu. Müezzinoğlu yaptığı açıklamada "bu ürünlerin endikasyonun ötesindeki herhangi bir reklam ya da tanıtım yaptıklarında bir yıllık cirolarının 5 misline kadar bir cezai müeyide uygulanacaktır" diye konuştu. 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, halkı kandırmaya yönelik ilaç tanıtımı ya da satışı yapanlarla ilgili, Torba yasada cezai müeyyideler uygulanmasının öngörüldüğünü belirterek, vatandaşların ilacın karekodu üzerinden sorgulama yapabilecekleri bir sistemi devreye sokacaklarını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Müezzinoğlu, bitkisel ürünlerin internetten satışı ile ilgili olarak yaptığı konuşmada; "bu ürünlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan gıda takviyesi şeklinde ruhsat alınmaktadır. Endikasyonun ötesindeki herhangi bir reklam ya da tanıtım yaptıklarında bir yıllık cirolarının 5 misline kadar bir cezai müeyide uygulanacak" diye konuştu.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.