Türk Sağlık-Sen: "Aile hekimliğinde ek ödeme sorunu çözülsün"
Türk Sağlık-Sen: "Aile hekimliğinde ek ödeme sorunu çözülsün"
06 Temmuz 2012 Cuma - 12:22
A1
A2
A3
A4
Basın Haberleri
22155 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
turk-saglik-sen-aile-hekimliginde-ek-odeme-sorunu-cozulsun

Aile hekimliğinde görev yapan kamu çalışanlarının Haziran ayında almaları gereken 45 günlük ek ödeme ve fark ödemelerinin ödenmesinde sorunlar yaşanması nedeniyle Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na Türk Sağlık-Sen tarafından başvuru yapıldı.

Aile hekimliğinde görev yapan kamu çalışanlarının haziran ayında almaları gereken 45 günlük ek ödeme ve fark ödemelerinin ödenmesinde sorunlar yaşanması nedeniyle Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na Türk Sağlık-Sen tarafından bir başvuru yapıldı.


Başvuruda yapılan yasal düzenlemelerle birlikte kuruma bağlı idarelerde görev alan çalışanların ek ödemelerinin her ay aylıklarla birlikte ödenmesine karar verildiği hatırlatıldı.

Yapılan düzenlemeyle ek ödemelerin maaş ile birlikte ödenmesi öngörülmekle birlikte Haziran ayına ilişkin maaş ödemelerinin yanında öncelikle 01-15 Haziran arasındaki yaklaşık 15 günlük ek ödeme miktarları ve 15 Haziranda alınacak bir aylık ek ödeme miktarının toplam olarak 15 Hazirandaki maaş ödemesinin yanında 45 günlük ek ödeme olarak verilmesi gerektiğinin açık olduğu vurgulandı.

Aile hekimliğinde görev yapan çalışanlar başta olmak üzere kuruma bağlı idarelerde görev yapan bazı bölgelerdeki çalışanlarının 45 günlük ek ödeme ve ek ödeme farklarının ödenmediği kaydedildi.

15 Haziran'da yapılmış maaş ödemeleri ile birlikte ödenmemiş 45 günlük ek ödeme ve fark ödemelerinin personele ödenmesi ve bundan sonraki maaş ödemelerinde ek ödemelerin eksiksiz olarak aylıklarla birlikte ödenmesi istendi.

Etiketler : ,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(1) Yorum Yapıldı
09 Ağustos 2012 - 12:06
Bilgi
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Herkes bu uyarıların hepsine demiyorum küçük bir kısmına dahi uymuş olsa sıkıntıların bir çoğu kendiliğinden giderilmiş olur. Bunun için herkese iş düşüyor.