Sağlık Bakanlığı 2 bin personel alacak
Sağlık Bakanlığı 2 bin personel alacak
02 Şubat 2016 Salı - 13:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-bakanligi-2-bin-personel-alacak

Sağlık Bakanlığı 2 bin 398 personel almaya hazırlanıyor. Bakanlık kura ile toplam 2 binden fazla personel alacak. Peki hangi alanlarda personel alımı gerçekleşecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımına hazırlanıyor. Bakanlık yapacağı kura ile 2 bin 398 personel alacak.  Personel başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden gerçekleştirilecek.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NOTER'DE YAPILACAK

Yerleştirme işlemleri, noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden gerçekleştirilecek. 

BAŞVURULAR ANKARA'YA GÖNDERİLECEK

Adaylar, PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak ilan edilen takvim çerçevesinde TC Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecek ya da elden teslim edecek. 

KURA TAKVİMİ BELLİ OLDU

28 Ocak Perşembe günü başlayacak olan kuralar, 05 Şubat'a kadar devam edecek. 

Kura takvimi ise şöyle;

28 Ocak 2016 Perşembe: Başvuru başlangıç tarihi. PBS üzerinden başvuruların yapılması.

05 Şubat 2016 Cuma: Son başvuru tarihi, saat 18'00’a kadar.

10 Şubat 2016 Çarşamba saat 18.00: Başvuru evraklarının son geliş tarihi ve saati.

25 Şubat 2016 Perşembe: Kura tarihi. Yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

25 Mart 2016 Cuma saat 18.00: Atamaya esas belgelerin son geliş tarihi ve saati.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.