Sağlık Çalışanlarına Spor Merkezi Açıldı
Sağlık Çalışanlarına Spor Merkezi Açıldı
30 Nisan 2014 Çarşamba - 16:40
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
saglik-alisanlarina-spor-merkezi-acildi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü binasında, sağlık çalışanları için spor merkezi açıldı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü binasında, sağlık çalışanları için spor merkezi açıldı. Açılışa katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çalışan dostu hastane, çalışan dostu yönetici kavramını her yerde söylediklerini Elazığ'ın da örnek olduğunu dile getirdi.
 
Sağlık Bakanlığı'nın 2014 yılı için belirlediği ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı’ projesi kapsamında Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından müdürlük binası içerisinde sağlık çalışanları için spor merkezi yapıldı. Spor merkezinin açılışına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, İl Sağlık Müdürü Selahattin Karakoç ve sağlık çalışanları katıldı.
 
Spor merkezinin açılmasının ardından bilgi veren İl Sağlık Müdürü Karakoç, "Bugün spor merkezimizin açılışını yaptık. 2014 yılında bakanlığımızın belirlemiş olduğu sağlıklı beslenme ve hareket yılı diye bir programımız vardı. Biz bunu kapsamlı olarak insanlara obeziteyle mücadeleyi anlatmaya çalışıyoruz. Bu mücadeleyi anlatırken sağlık çalışanlarının örnek olmasını istedik. Öncelikle biz personel olarak zayıflamaya başlayacağız, böylece halkımıza da örnek olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.
 
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise, “Elazığ şubemizin il divan toplantısı nedeniyle buradaydık. Elazığ’da 3 bin sağlık çalışanımızı üye yaptık. Sağlık Sen’in 15 Mayıs sürecindeki yol haritasını belirledik. Sağlık çalışanlarımızın sorunlarını birebir dinlemek kaydıyla, sorunlarına ne tür çözüm aradığımızı ve hangilerini çözdüğümüz konusunda bilgilendirme toplantısı yaptık. Bugün gerçekten mutlu olduğum bir açılışa katıldım. Biz sendika olarak çalışan dostu hastane, çalışan dostu yönetici kavramını her yerde söylüyoruz. Çünkü sağlıkta dönüşümün başladığı günden bugüne, eğer bu dönüşüm gerçekleştiyse bunun gerçek mimarları sağlık çalışanlarıdır. Bu yorucu sağlık hizmetlerinden ötürü çalışanlarımızın morali, motivasyonu, kendine zaman ayırması gibi kavramsal olguların yapılması gerekiyordu. Bugün gerçekten Elazığ’da sağlık müdürlüğümüzün güzel bir spor merkezini bayan arkadaşlarımıza kazandırmış olması çok önemli” dedi.

IHA

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.