Personel Dağılım Cetveli Yayınlandı
Personel Dağılım Cetveli Yayınlandı
08 Ocak 2014 Çarşamba - 16:23
A1
A2
A3
A4
Sağlık Bakanlığı-SGK
18829 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
personel-dagilim-cetveli-yayinlandi

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra teşkilatı personel dağılım cetvelleri Ocak 2014 tarihli güncellendi.Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Personel Dağılım / Standart Kadro Cetvelleri aşağıdadır.

Açıklama: Personel Dağılım Cetveli (PDC) Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında iller ve birimler itibarı ile sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında çalışacak mevcut personelin unvan ve branşlara göre sayısını belirlemeye yönelik planlama çalışmasıdır.
 
Sağlık Bakanlığı hazırlanan personel dağılım cetvelindeki sayılara göre açıklanan kadrolarda, bir sonraki alım sayılarını bu tabloya göre gerçekleştirir.
 
Ayrıca Sağlık Bakanlığı, bu cetvel dağılımına göre; il içi, il dışı ve alt bölge tayin atamalarının da ki boşluk ve doluluk oranına göre tayinleri gerçekleştirir.


Not: Personel Dağılım Cetvelleri, hastanelerde, alınması gereken sayıyı değil; o birimde olması gereken sayıyı gösteren cetveldir.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Personel Dağılım Cetveli  Ekle sunulmuştur.

Kaynak:gazetesaglik.com

Habere İlişkili Dosyalar :

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.