İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşiyor
İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşiyor
09 Temmuz 2014 Çarşamba - 04:30
A1
A2
A3
A4
Genel Haberler
(
Gündem
)
Paylaşım
19220 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
l-saglik-mudurlukleri-ve-halk-sagligi-mudurlukleri-birlesiyor

İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşiyor

 

Son günlerde görevden alınan Halk Sağlığı İl Müdürleri’nin yerlerine atama yapılmadı

Atama yapılmamasının yanında, teamüller gereği İl Müdürünün olmadığı durumlarda vekalet yardımcılarına verilirken, Halk Sağlığı il Müdürlerinin görevden alındığı illerde vekalet yardımcılara verilmeyip İl Sağlık Müdürlerine verildi.

Uzun zamandır iki kurum birleşiyor mu soruları zihinleri meşgul ederken resmi olarak birleşmeye ilişkin herhangi bir yasa değişikliği girişimi olmaması iki kurumun ayrı devam edeceği kanaati oluşturmuştu.

Ancak son günlerde boşalan Halk Sağlığı Müdürlerinin yerlerine atama yapılmayıp 31.12.2014 tarihine kadar vekaletlerin İl Sağlık Müdürlerine verilmesi iki kurumun fiili olarak birleşmesinin adımının atıldığına işaret ediyor.(saglikçılar.net)

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.