Aile Sağlığı Çalışanlarının Feryadı.. - Köme Aile Sağlığı Merkezi
Aile Sağlığı Çalışanlarının Feryadı..
13 Ocak 2014 Pazartesi - 09:40
A1
A2
A3
A4
Sağlık Bakanlığı-SGK
17990 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
aile-sagligi-alisanlarinin-feryadi

Sayın yetkililer, 3600 kamu dışı aile sağlığı elemanı var bu sayının yaklaşık 100 tanesi erkek sağlık memuru,500 tanesi bekar sağlık personeli olsa geriye kalan 3000 evli çocuklu bayan ve inanınki bizim için o kadar kolay değil kpssye çalış atan git... Veya sokaklara dökül sesini duyurmaya çalış. İnanınki her gün umutlu bir haber gelecek diye bekliyoruz.

Sayın yetkililer, 3600 kamu dışı aile sağlığı elemanı var bu sayının yaklaşık 100 tanesi erkek sağlık memuru,500 tanesi bekar sağlık personeli olsa geriye kalan 3000 evli çocuklu bayan ve inanınki bizim için o kadar kolay değil KPSS'ye çalış atan git... Veya sokaklara dökül sesini duyurmaya çalış. İnanınki her gün umutlu bir habergelecek diye bekliyoruz.
 
Bizlere KPSS ye gir atan demesinler çünkü belediye çalışanları sınavsız kadro aldı,bize kadro alırsanız tayin isteyeceksiniz hepiniz demesinler çünkü bizden önceki atananlarda tayin istedi sonra atananlarda en fazla 1 sene çalışıp tayin isteyecekler. Bakın 3000 kişi ne evini ne düzenini değiştirir, tek isteğimiz gelecek güvencesi.
 
1.Torba yasa da sözleşmeli sağlık personeline kadro verildiğinde biz kamu dışı aile sağlığı elemanlarina da kadro talebinde bulunmuştuk ancak sesimizi hiç kimseye duyuramadık.Bizlerde sözleşmeli sağlık personeliyiz ,2. Torba yasada bizde olmak istiyoruz. Kamuda çalışıyoruz ama kamu dışı diye anılıyoruz.
 
Bizler özverili sağlık personeliyiz, toplam 3600 kişiyiz Türkiye nin her yerinde hizmet veriyoruz. İş güvencesi istiyoruz, gelecek kaygısı olmadan çalışmak istiyoruz.Sendikalarla görüşüyoruz fakat oyalamaktan başka bir şey yapmiyorlar somut hiçbir adım atıldığını görmedik.
 
Kamu dışı aile sağlığı elemanıyım ama iş güvencesi olmayan kamuda çalışıp kamu dışı diye adlandıran birer calisaniz.Mesleğimizi severek yapamıyorum, kadrolu arkadaşlarla aynı işi yapıp aynı okullarda okuyup kadro bile verilmezken nekadar iyi çalışılır düşünün lütfen 3600 arkadaşım adına yazıyorum.Hepimiz artık birinin sesimizi duymasını istiyoruz.


Kaynak:Memurgündem

Etiketler : sağlık, memur, kadro, torba,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.