kar sert geliyor 12 ili vuracak!
kar sert geliyor 12 ili vuracak!
05 Şubat 2016 Cuma - 17:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kar-sert-geliyor-12-ili-vuracak

Hava durumu son raporlar korkuttu kar sert geliyor! İstanbul ve Ankara hava durumu başta olmak üzere kar yağışı bu geceden itibaren etkili olacak. Meteoroloji 12 ili yoğun kar yağışına karşı uyardı.

İSTANBUL ve Ankara hava durumu raporları korkuttu meteoroloji son tahminleri açıkladı. Dün gece başlayan şiddetli fırtına bu geceden itibaren yerini kar yağışına bırakacak. İstanbul'da yarın yer yer etkili olması beklenen kar yağışı pazar günü de etkisini gösterecek.

Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Bilecik illeri ile Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın ve Sinop illerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Peki Sakarya, Düzce, Bilecik, Edirne, Kırklareli, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Bolu, Kütahya ve Karabük hava durumu nasıl olacak?

12 İLE ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de görülecek yağmur şeklindeki yağışların gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Bilecik illeri ile Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın ve Sinop illerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuzey yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR AKŞAM GELİYOR!

İSTANBUL hava durumu son raporlara göre şiddetli yağışların ardından kar yağışı etkisini gösterecek. İstanbul'da aniden düşen sıcaklık değerleri özellikle cumartesi günü kar yağışı ile kendini gösterecek.

İSTANBUL hava durumu meteoroloji son tahminleri açıkladı. Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışiların genellikle yağmurlu, Trakya geneliyle akşam saatlerinden sonra bölge genelinin karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimlerinin kar yağışlı olması bekleniyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yarın 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.