işçi emeklisine promosyon müjdesi
işçi emeklisine promosyon müjdesi
29 Şubat 2016 Pazartesi - 11:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
isci-emeklisine-promosyon-mujdesi

Emeklilere verilen promosyonda müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. İşçi emeklilerini dışarıda tutmak isteyen bankalara 'Ayrım olmaz' denilerek rest çekildi.

Hükümet, 10.5 milyon emekliye verdiği 'promosyon' sözünü tuttu. Promosyonda mutlu sona yaklaşıldı. Yaklaşık 8 milyon işçi emeklisi de promosyon uygulamasından yararlanacak.

Yürütülen sıkı pazarlık sonucunda bankalar emekliye promosyon teklifini 2 katına çıkardı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tekliflerini 500-600 liraya çıkaran kamuözel bankalarla bu hafta yeniden masaya oturuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, promosyon miktarının artırılmasını hedeflediklerini belirterek, "Tüm emeklilerin yararlanması için çalışıyoruz" diye konuştu.

BANKALAR YARIŞA GİRDİ

Bankalar, emeklilerin yılda yaklaşık 130 milyar lirayı bulan maaş ödemelerine aracılık etmek için sıraya girdi. Her yıl sisteme ilk kez giren 450 bin emekliye de talip olan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank başta olmak üzere bankalar tekliflerini revize etti.

EMEKLİLER BU HAFTAYI BEKLİYOR

Bu hafta yapılacak görüşmede uzlaşı sağlanırsa emeklinin promosyon hayali gerçek olacak, uygulama için SGK bankalarla protokol imzalayacak. Emeklilere promosyon konusunda ilk protokol geçen yıl Denizbank'la imzalandı. Bu kapsamda emekli aylıklarını 3 yıl bu bankadan alan emeklilere bir defaya mahsus 300 lira veriliyor. Bazı bankalar yılda 200 lira teklifinde bulunurken, SGK bu hafta yapılacak pazarlıkta bunu yukarı çekmeye çalışacak.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.