Ekinezya Çayı ile Gribe Karşı Savaşın!
Ekinezya Çayı ile Gribe Karşı Savaşın!
21 Kasım 2013 Perşembe - 14:53
A1
A2
A3
A4
17337 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
ekinezya-ayi-ile-gribe-karsi-savasin

Herbalist Şevki Güngör, gripten korunmak için Ekinezya Çayı içilmesini önerdi..

Kırkağaç'ın Bakır Beldesinde hazırladığı bitkisel kürlerle birçok hastanın şifa bulmasına yardımcı olan Herbalist Şevki Güngör, gripten korunmak için 'Ekinezya Çayı' içilmesini önerdi.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte grip salgını da artmaya başladı. Manisa'nın Kırkağaç ilçesinin Bakır Beldesinde hazırladığı bitkisel kürlerle birçok hastanın şifa bulmasına yardımcı olan herbalist Şevki Güngör, soğuk algınlığı ve nezleden korunmak ve tedavisine yardımcı olmak amacıyla yararlanılan bitkisel ürünler içerisinde, tartışmasız en çok bilinenin Ekinezya olduğuna dikkat çekerek, "Ekinezya hem virüsleri öldürüyor, hem de virüslerin yol açtığı iltihap etkenlerinin miktarını kontrol ederek boğaz ve akciğerlerde yol açacağı hasarı engelliyor. 

Ekinazya her gün içildiği takdirde bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kesin olarak gribi önler. Ekinezya çayına mutlaka bir yemek kaşığı bal ilave edilmeli. Bir su bardağı kaynak suya, 1,5 gram Ekinezya çayı, içerisine de bir tatlı kaşığı bal ilave ederek gripten rahatlıkla korunabilirsiniz. 

Ekinezya bitkisi bal ile içildiği takdirde, yüzde 400 oranında daha fazla etkili olmakta. Bir gün içerisinde gripten kurtulma olasılığı ise çok yüksek. Ekinezyanın yanı sıra Kuşburnu, Zencefil, Ihlamur, Nane, Gülhatmi ve Papatya bitkilerini karıştırarak, grip için bağışıklık güçlendirici olarak çay gibi tüketilebilir. 

Günde 1-2 bardak içildiği takdirde sizi grip enfeksiyonuna karşı koruyabilir" dedi.

Etiketler : grip, Ekinezya Çayı,
Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.