e-Devlet şifresinde unutkanlık!
e-Devlet şifresinde unutkanlık!
29 Ocak 2016 Cuma - 16:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
e-devlet-sifresinde-unutkanlik

2008 yılından beri hayatımızda olan e-Devlet hizmet şifresi 9 milyon kez yenilendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, "e-Devlet hizmetini 25 milyondan fazla kişi kullandı" dedi.

Son 8 yıldır hayatımızda olan ve resmi bilgilerimizin toplandığı e-Devlet'i kaç kişinin kullandığı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre e-Devlet'i aktif kullananların sayısı 25 milyonu geçti. 2015 yılının son verilerine bakıldığında e-Devlet'i kullanan kişiler 9 milyon kez şifresini yeniledi.

e-Devlet'i aktif kullananların 25 Aralık 2015 itibarıyla 25 milyon 580 bin 442 kişi olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, e-Devlet hizmetini 15 yaş üzeri kullanıcılara hizmet sağlandığını bildirdi.

e-DEVLET'İ KULLANANLARIN SAYISI 25 MİLYONU GEÇTİ

Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada 25 Aralık 2015 tarihi itibarıyla e-Devlet'i kullanan kişi sayısının 25 milyonu geçtiğini söyledi. Yıldırım, "TÜİK tarafından 31 Aralık 2014 itibarıyla yayınlanan verilere göre, 15 yaş üzeri, e-Devlet kapısını kullanabilecek yaşta bulunan kişi sayısı 58 milyon 833 bin 474'tir. 25 Aralık 2015 itibarıyla e-Devlet kapısını kullanan vatandaş sayısı 25 milyon 580 bin 442 olarak belirlenmiştir. 33 milyon 253 bin 32 kişinin henüz e-Devlet kapısını kullanmadığı anlaşılmaktadır. e-Devlet kapısından hizmet verilmeye başlandığı 2008 yılından 2015 yılı sonuna kadar unutma nedeniyle toplam tekrar şifre alım sayısı 9 milyon 262 bin 527 adettir. Ücretsiz şifre alımı ve yenileme yöntemleri sayesinde bu sayı yıllar içerisinde azalma ve sıfırlanma eğilimindedir" ifadelerini kullandı.

MALİYET ÜCRETİ 2 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

Binali Yıldırım, e-Devlet'e giriş için çeşitli yöntemler olduğunu, bunların maliyetinin sıfır ile 2 lira arasında değiştiğini söyledi.

Bakan Yıldırım, "Vatandaşların e-Devlet kapısı kullanımıyla tek bir defa dahi devlet dairelerine gitmekten tasarruf etmesi, toplu taşım ücreti açısından, şifre edinim maliyetinin iki katını vatandaşımızın cebinde bırakmaktadır. Yani e-Devlet kapısı şifresinin temini en kötü senaryoda dahi ilk kullanımda kendini amorti eden doğru bir yatırımdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.