Bacaklardaki uyuşmalara dikkat edin - Denizli Fatih Aile Sağlığı Merkezi
Bacaklardaki uyuşmalara dikkat edin
09 Haziran 2011 Perşembe - 10:32
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
bacaklardaki-uyusmalara-dikkat-edin

Damar sertliği küçük yaşlarda oluşmaya başlayan ve zararları yaşlandıkça görülebilen, kronik bir problem.

Damar sertliği kalp krizi ile ilgili kalp hastalıkları riskini beraberinde getiriyor. Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Orçun Ünal, damar sertliğinin en çok kalp ve bacağa giden damarları etkilediğini belirterek “Bacaklardaki uyuşma damar sertliğinin habercisi olabilir.

Türkiye’deki tüm ölüm nedenlerinin yüzde 45’i bu hastalık yüzündendir” dedi. Ünal, “Tedavideki amaç hastalığın ilerlemesinin engellenmesi ve geriletilmesidir. Erken dönemde, ilaç tedavileri verilirken ileri aşamaları cerrahi tedavi gerektirir” dedi.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.