Soma Maden Ocağındaki Yaşam Odası!
Soma Maden Ocağındaki Yaşam Odası!
16 Mayıs 2014 Cuma - 16:16
A1
A2
A3
A4
Basın HaberleriPaylaşım
16789 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
soma-maden-ocagindaki-yasam-odasi

Türkiye daha 4 gün önce duydu bu sözü, yaşam odası.. Peki nedir bu yaşam odası, diğer ülkelerde işçilerin rahatlıkla 50 gün boyunca yaşamını sağlayabileceği ama ülkemizdeki maden ocaklarında sadece proje üzerinde olan. İşte Soma madenindeki o yaşam odası

Soma’daki facianın yaşandığı bölgede, Soma Holding basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası basın mensuplarına, kaza öncesi madene ait görüntüler paylaşıldı.
Görüntülerde yer alan ‘yaşam odaları‘ yeni tartışmanın da fitilini ateşledi.

MEVZUATA GÖRE ZORUNLU DEĞİL!

Şili’deki madencilerin 69 gün sonra çöken madenden kurtarılmasını sağlayan yaşam odası Türkiye’deki mevzuata göre madenlere konması zorunlu değil. Basın toplantısında bu mevzuatı hatırlatan Soma İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, “Yaşam odası kapatılmıştı. Yenisi hazırlanıyordu” dedi. Doğru, yaşam odasının bulunması durumunda 500 kişinin kurtulabileceğini söyledi. Toplantı sonrası basın mensuplarına dağıtılan görsellerdeki ‘yaşam odası’nın ise dünya standartlarının çok gerisinde olması dikkat çekti.

İŞTE ŞİRKETİN O YAŞAM ODASI!

 

“BU ODAYA 500 KİŞİ SIĞMAZ”

Soma Holding Genel Müdürü’nün madenin başka bir bölümünde 500 kişilik yaşam odası bulunduğuna ilişkin açıklamaları tartışmaları da beraberinde getindi.  Uzmanlar, 500 kişilik yaşam odası olamayacağını, dünya standartlarına uygun odaların 12 ila 40 kişilik olduğunu söyledi.

Memurhaber.com

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.