Aile Hekimlerine Bakanlıktan BÜYÜK ŞOK
Aile Hekimlerine Bakanlıktan BÜYÜK ŞOK
04 Ocak 2015 Pazar - 17:50
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
aile-hekimlerine-bakanliktan-buyuk-sok

Aile Hekimleri Cumartesi günleri nöbet tutmamak için dün eylem yapmış ve Aile Sağlığı Merkezlerine gitmemişti. Fakat Bakanlık bu eyleme katılan hekimlere soruşturma açmaya hazırlanıyor.

Aile hekimlerine cumartesi nöbeti uygulaması başladı. Fakat uygulamaya karşı çıkan hekimler, iş bırakma kararı alarak aile sağlığı merkezlerine gitmedi. Sağlık Bakanlığı, kararı acil servislerdeki hasta yoğunluğunu azaltmak için aldı. Aile hekimlerine de 08.00 -17.00 saatleri arasında nöbete kalma zorunluluğu getirildi. Çalışanlara göre aile hekiminin görevi tedavi edici değil koruyucu hizmet vermek. sağlık Bakanlığı ise uygulamayı hayata geçirmeye kararlı. Bakanlık, izleme ve değerlendirme çalışmalarının sürdüğünü, nöbete gitmeyen hekimlerle ilgili idari işlem yapılacağını açıkladı.

Kaynak: Haber deposu

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(1) Yorum Yapıldı
Celal Arabacı
04 Ocak 2015 - 07:31
Şok ama kime şok?
13- 14 Aralık ve 03 Ocak eylemlerinden sonra şok olan Sağlık Bakanlığı’dır. Bu direnci hiç beklememekteydi. Soruşturma açmak, ceza vermek, verdiği cezanın uluslararası anlaşmalara aykırı olduğunu anla