Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
03 Mayıs 2014 Cumartesi - 09:25
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
kamu-sosyal-tesislerine-liskin-tebligde-degisiklik-yapilmasina-dair-teblig

Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ (Sayı: 2014-3)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 3 Mayıs 2014 tarihli ve 28989 sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı.

Mayıs 2014  CUMARTESİ

Resmî Gazete

Sayı : 28989

TEBLİĞ

 

Maliye Bakanlığından:

KAMU SOSYAL TESİSLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (SAYI: 2014-3)’DE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

 

18/1/2014 tarihli ve 28886 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ (Sayı: 2014-3)’in “V-Ortak Hususlar” başlıklı bölümünün 10 uncu maddesinin (d) fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“d) Sosyal tesis kapasitelerinin kullanımında, ihtiyaç bulunan yerlerde boş kapasitenin öncelikle yükseköğrenim öğrencilerine kullandırılması için gerekli her türlü tedbir alınacak ve sosyal tesislerdeki boş kapasiteler ivedilikle Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (Yurtkur) bildirilecektir. Yurtkur tarafından sosyal tesislere yerleştirilen yükseköğrenim öğrencilerinden standart yurt ücreti tahsil edilecektir. Ayrıca sosyal tesisin yemek hizmetlerinden faydalanan öğrencilere sağlanacak beslenme yardımı, takip eden ay içerisinde Yurtkur tarafından ilgili sosyal tesis hesabına yatırılacaktır.”

Bu Tebliğ hükümleri yayımı tarihinden geçerli olmak üzere uygulanır.

Tebliğ olunur.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.