112 Camiası Şokta!
112 Camiası Şokta!
30 Nisan 2014 Çarşamba - 09:51
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
112-camiasi-sokta

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ÇOŞKUN'un görevden alınması 112 camiasında üzüntüye neden oldu.

10 yıldır bakanlıkta görev yapan ve daha önce 112'den sorumlu Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yadımcılığı yapan teşkilat yasası ardından Yeni kurulan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne getirlen ÇOŞKUN, yurtiçi ve yurtdışı görevlerde bulunmuş, Somali'deki Türk Hastanesine giderken konvoyuna saldırı olmuş ve 2 türk polisi bu saldırıda yaralanmıştı. Yine Van depreminden 12 saat sonra olay yerine ulaşıp kordinatörlüğü eline almıştı.
 
Hava ambulanslarının ülkemizde kullanımı, istasyon ve ambulans sayısının artırılması ve bütünleşik acil programları ile yeni projelere imza atmıştı. 112 lere modül eğitimi getirip personelin en üst düzeyde eğitim alması amaçlanmış ve yine ASTE eğitimleri ÇOŞKUN sayesinde ülkemize kazandırılmıştı.
 
Neden görevden alındığı bilinmemekle beraber, gezi eylemlerine katılan acil tıp teknikelerini koruduğu ve kolladığı yönünde sitemize ve bakanlığa şikayet mailleri gelmişti. Bu kişilerin dernekleri ile arasının iyi olduğu bakanlıkta bazı eğitim programlarına bu kişileri sorumlu yaptığı bilinmekte.

 

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.