7.5 Milyon Emekliyi Şok Eden Haber!
7.5 Milyon Emekliyi Şok Eden Haber!
02 Temmuz 2014 Çarşamba - 10:00
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
7-5-milyon-emekliyi-sok-eden-haber

İntibak zammı davasında karar, bilirkişi raporu sebebiyle çıkmadı.

2000 yılı ve sonrasında emekli olanların kilitlendiği intibak davasında karar bilirkişi raporu yetişmeyince çıkmadı; emekliler isyan etti. Aylardır davanın görüleceği 30 Haziran'ı iple çeken emekliler, yaşadıkları hüsranı anlattı, bilirkişi raporunu hazırlayanları eleştiri yağmuruna tuttu. Gazetemizi arayan emekliler, "Tek gündemimiz intibak. Sonunda beklediğimiz gün geldi ama bilirkişi raporu yetişmediği için karar verilemedi. Ne hazırlanamaz rapormuş. 7 ayda bir rapor hazırlanmaz mı?" diye konuştu. Şimdi yine beklemelerinin gerektiğini söyleyen emekliler, "Tam intibakta karar günü geldi diye seviniyorduk, hüsrana uğradık. Şimdi 4-4.5 ay daha bekleyeceğiz. Artık sonucu bir an önce görelim istiyoruz"diye konuştu.

10 KASIM KARAR GÜNÜ

Takvim gazetesinin haberine göre; Ankara 8'inci İş Mahkemesi'nde görülen davada kararın 30 Haziran'da verilmesi bekleniyordu. İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği'nin açtığı dava, bilirkişi raporu nedeniyle ertelendi. Yaklaşık 7.5 milyon emeklinin kilitlendiği davada karar 10 Kasım'da verilecek. Olumlu karar çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak kapısı açılacak.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.