4/C’linin kadrosu Torba’ya girdi!
4/C’linin kadrosu Torba’ya girdi!
16 Mayıs 2014 Cuma - 10:11
A1
A2
A3
A4
Basın HaberleriPaylaşım
16378 defa okundu
hemen-paylas sayfayı-yazdir
4-clinin-kadrosu-torbaya-girdi

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, torba kanuna eklenmesi istenilen taleplerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Peki Gündoğdu 4/C’liler için Erdoğan’a neler söyledi?

Memur-Sen tarafından torba kanuna eklenmesi istenilen talepler

Öte yandan görüşmede, torba kanuna eklenmesi istenilen talepler de Başbakan Erdoğan’a iletildi.

Buna göre, 2005 yılından sonra göreve başlayan personele bir derece verilmesi, 4/C’li sözleşmeli personele kadro verilmesi, KİT’ler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin KİT’lerde 2 sayılı cetvele, diğer kamu kurumlarında çalışanların memuriyet kadrolarına geçirilmesi, öğretim elemanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi, kadın istihdamının artırılması, öğretmen ihtiyacının açık kalmayacak şekilde tamamlanması, yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin de ek göstergeden yararlandırılması, kamu kurum ve kuruluşlarının yurtdışı teşkilatlarında 4/B statüsünde görev yapan sözleşmeli personelin kadroya alınması ve aile yardımından faydalandırılması ile KİT’lerdeki sözleşmeli personelinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesi hususlarının torba kanunda yer alması talep edildi.

Kaynak :
logo

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.